Číslování a stránkováníUvádíme výrazy, které jsou ve zdroji, od největšího celku k nejmenšímu. Např.: svazek, číslo části, strany. Číslo části můžeme vynechat, pokud není nutné k identifikaci. Např. je‑li celý ročník stránkován průběžně.
Pozor, pokud uvádíme zkratky, používáme zkratky termínů, které jsou v dokumentu uvedeny, v jazyce dokumentu. Strany ale uvádíme v jazyce, ve kterém píšeme svoji práci. Pokud píšeme česky a citujeme anglický dokument, bude to zkratka s. nikoliv pp.
Ačkoliv to není v kapitole "Číslování a stránkování" nové normy uvedeno, je téměř ve všech příkladech citování seriálů za ročníkem v závorce rok vydání.
o vol. 10 (2020), no. 2, s. 148‑155. U novinových článků je údaj o ročníku a čísle nahrazen datem vydání.
o KUMPERA, Jan. Josef Kajetán Tyl a západní Čechy. Plzeňský deník. 10. 7. 2006. U nestránkovaných dokumentů, např. některých elektronických publikací, využijeme logického členění dokumentu
Způsob zápisu bez slovního uvození, vyjádřené pouze číselně a typograficky, nová verze normy výslovně zakazuje: U seriálových publikací můžeme termíny vynechat a uvést pouze čísla. Číslo svazku (ročníku) píšeme tučně, číslo části (je‑li nutné) píšeme do závorek. o 10(2), 148‑155. |
prvky citace >